Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.LIGA MSK 2014/2015 - SOUHRN

23. 5. 2015

Sezóna 2014/2015 byla ukázkou toho, že jde vývoj klasických šipek na SM kupředu. Liga se rozšířila na 8 družstev, čímž zároveň posílila na kvalitě. Místo na výsluní opět patří Ripperu Ostrava A.

1. DC Ripper Ostrava A - dvojnásobný držitel oblastního titulu vhodně doplnil kádr, cíle proto mohli být pouze nejvyšší. Přímé souboje s reálně jediným konkurentem havířovskými Amatéry dopadly smírně, a v obou případech mělo kliíčovou roli tolik potřebné štěstíčko. Výsledkem je dovršení hatricku, k němuž už chybí jen pogratulovat.

Soupiska: Barbořák Daniel, Dedek Dušan(K), Drobík Aleš, Mesiarik Josef, Mokrý Ladislav, Stříbný Tomáš, Vinárek René

2. DC Kansas Amateur Havířov - sílu už tak kvalitních havířovských "amatérů" ještě navýšil navrátilec Michal Pastrňák, a tah to byl určitě správný. Tým hrál skvěle po celou sezónu a nenašel přemožitele. K titulu chyběl jediný bod, ale co se nepovedlo v lize, může přijít na MR. Mančaft táhl stejně jako v ročnících předchozích Štefan Čujdík.

Soupiska: Čujdík Štefan, Gincel Erich, Ištok Michal, Lacina Jiří(K), Milerski Libor, Pastrňák Michal, Podhora Jiří, Surma Stanislav

3. Silesiasteel Opava - ambiciózní nováček potvrdil všeobecná očekávání, a po zásluze vybojoval bronz. Dobře poskládaný tým odehrál všechna utkání v pohodě a s velkou chutí, což se pro konečný úspěch ukázalo jako rozhodující. Nadstandartní výkonost prokazoval po celou sezónu hnací motor družstva Honza Armlich.

Soupiska: Armlich Jan, Biel Adam, Černocký Petr, Slunský Daniel, Šimeček Luděk(K), Výtisk Zbyslav

4. Ostré hroty Ostrava - Ostrohroťáci, jakožto nováček soutěže mohou právem považovat čtvrté místo za úspěch. Umístění je zasloužené a za dobré celoroční výsledky může především vyrovnanost kádru, který má v tomto složení velký potenciál.

Soupiska: Janík Roman, Rucký Aleš(K), Salava David, Ščotka Jaroslav, Štěpánek Ondřej, Vítek Daniel

5. Norci Havířov - zcela nově poskládaný tým Norků měl ve svých řadách zkušené hráče, z nadpoloviční většiny prvoligové. Vzhledem k tomuto faktu lze konečné umístění považovat za lehký neúspěch.

Soupiska: Baláš František, Bystroň Petr, Heinz Robert(K), Metz Jan, Urbančok Jaroslav, Weissmann Vladimír

6. DC Podbeskidzie - polští orli sezónu odehráli na hranici svých možností. Stabilizovaný kádr střídal dobré výsledky s těmi horšími, výsledkem je šesté místo. Kvalitní trio Maliczak, Obracaj, Sosna zatím nenašlo potřebnou podporu zbytku sestavy, ovšem budoucnost houževnatého družstva bych viděl optimisticky.

Soupiska: Boski Mateusz, Maliczak Jan(K), Obracaj Bartosz, Sienkiewicz Lukasz, Sosna Marcin, Szmidt Mateusz

7. DC Ripper Ostrava B - B-tým Ripperů se znovu potácel s hlavním problémem, a sice s neschopností poskládat nejsilnější sestavu. Suveréně nejlepší hráč Petr Schneider absentoval v devíti kolech, což asi hovoří za vše. Předposlední místo je logickým vyústěním, neúspěch není tragédie. Našli bychom ale i pozitiva, jimiž byla dvojice Renda Schrom, Jiří Videnka.

Soupiska: Konečný Petr(K), Řehák Tomáš, Schneider Petr, Schrom René, Šulc Daniel, Videnka Jiří

8. Galax Ostrava - zisk pouhých dvou bodů Galaxu je asi největším překvapením ligy. Mančaft má výborné i talentované hráče, ovšem problémem je, že ti nejlepší jsou pouze na soupisce. Sportovní terminologií lze sezónu označit za propadák.

Soupiska: Dorociak Pavel, Folta Jiří, Magula Marian, Mík Jiří(K), Ploštica Jan, Procházka David, Sobotka Marek

30.5.2015 se v pražském Bulldogs Darts Pubu uskuteční MČR družstev, kde budou Moravskoslezský kraj reprezentovat A-tým Ripperů, havířovští Amatéři a nováček z Opavy. Všem přeji hodně zdaru.

KONÍK 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář