Jdi na obsah Jdi na menu
 


12.kolo 16.4.2015 Ripper B Ostrava - Norci Havířov 11:7

17. 4. 2015

Sestava Ripper: Konečný Petr, Schrom René, Šulc Daniel, Videnka Jiří

Sestava Norci: Bystroň Petr, Heinz Robert, Urbančok Jaroslav, Weissmann Vladimír

Vyrovnaný zápas zlomili Rippeři za stavu 6:6, čistou prácičku odvedl Renda Schrom.

Hned od začátku utkání vše probíhalo podle očekávání, tedy hrály se naprosto vyrovnané šipky. Zrno od plevele se jako už tradičně v našich zápasech s Norky oddělovalo na zavíračce, kde si neljépe počínali Rendy za domácí, a z řad soupeřů Ládík. Jelikož se našli i tací (oba Petříci) , jejichž počínání na dablech lze označit jedině jako mizérie, půle první skončila zcela po zásluze smírně 4:4. Týmové hry máme z dlouhodobého hlediska co do zisku bodů průměrné, Norci jsou však našimi oblíbenci tudíž nešlo jinak, než vyhrát obě disciplíny - 6:4. Druhou polovinu docela zajímavého mače odstartovali smolnými prohrami Jiřík s Koníkem, a opět bylo srovnáno 6:6. Na řadu přišla rozhodující fáze utkání v níž výborně zahrál jak nejlepší hráč večera Rendy, tak i milé překvapení Kuře - 8:6. Devátý bodík vyválčil Jiřík, a po další prohře trápícího se kapitána dílo dokonal Kuřátko. V závěru si čistou skórkartu doplnil Renda, čímž naše zasloužené vítězství dostal do podoby 11:7 (25:18). Rendovi s Kuřetem náleží pochvala za letošní nejlepší individuální výkony, dobře zahrál i Jirka. Třetí výhra v sezoně se nerodila lehce, moc všem děkuji.

Statistika Ripper: Renda 4/4, Kuře 3/4, Jiřík 2/4, Koník 0/4

Statistika Norci: Ládík 2/4, Robert 2/4, Jarouš 2/4, Peťa 1/4


Výsledky 12.kola

Amateur Havířov - Ripper Ostrava A 9:9 (23:23)

Tento zápas byl soubojem o první místo (i když s malým předstihem, jelikož do konce chybí ještě dvě kola) v moravskoslezské divizi. První utkání na půdě Ripperů dopadlo smírně a ani na půdě Amatérů to nedopadlo jinak. Domácí zahájili zápas lépe a před čtyřhrami se dostali do dvoubodového vedení 5:3. Po čtřhrách, když obě dopadly 2:1, šli domácí do trháku 7:3 a vypadalo to, že je o výsledku rozhodnuto. Serie čtyř výher Riperů srovnává skore na 7:7 a v řadách domácích byla cítit nervozita. Následující dvě hry domácí sklidnily - Štefan poráží Obra a Pasta Mesiho, domácí jdou opět do vedení 9:7 s jistotou minimálně remízy. Poslední dvouhry tak musely rozhodnout o výsledku. Nejdříve Dan jasně přehral Standu, ale vedle vedl Libor nad Alešem 1:0, ten ale následně rázně srovnal a tak o všem musel rozhodnout poslední možný leg. Aleš si solidní bodovkou buduje náskok, zatímco Liborovi bodovka nešla a působil až odevzdaným dojmem. Alešovi však ten den nebylo se pořádně trefit do dablu a tak došlo i na mečboly pro Libora. Naštěstí pro hosty se Aleš konečně trefuje a remíza, která udržuje Rippery ve vedení, byla na světě. 

Hrál se pěkný dramatický zápas, ve kterém domácím chyběl pověstný krůček sebrat hostům vedení v tabulce a na 99% i letošní oblastní titul.           DD

DC Podbeskidzie - Silesiasteel Opava 12:6 (25:16)

Ostré hroty Ostrava - Galax Ostrava 14:4 (29:11)

KONÍK

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vítej zlatý Hatricku:)

(Koník, 20. 4. 2015 11:23)

Dobře jsi to odkaučoval kapitáne, bez štěstíčka to nejde. Ještě by se k Vám mohlo konečně přiklonit v republikovém semifinále:).