Jdi na obsah Jdi na menu
 


7.kolo 7.1.2016 Ripper B Ostrava - Predators Opava 10:8

8. 1. 2016

Sestava Ripper B: Konečný Petr, Pavlorek Patrik, Schneider Petr, Šrubař Radim, Šulc Daniel, Videnka Jiří, Vítek Daniel

Sestava Predators: Čadecký Tomáš, Černocký Vladimír, Kabaja Jiří, Výtisk Zbyslav

Nový rok začal dosavadním největším překvapením ligy, B-tým Ripperu Ostrava udolal Predátory

 Zahajovací zápas roku 2016 se nesl ve znamení obrovské bojovnosti a dobré týmové spolupráce Ripperů. Na straně hostujícího kvarteta byla k vidění hráčská nevyrovnanost, kterou zcela jednoznačně ovlivnila absence Honzy Armlicha. Utkání otevřel "povinným" bodem skvěle naladěný motor domácích Prcek, když nedal šanci Vláďovi. O bleskurychlé vyrovnání (5,6) se postaral muž zápasu Jirka Kabaja, následně Koníka přehrál především díky skvělé práci ve druhém legu Tomáš, a tak první sérii poslal do remízového stavu domácí nikdynicnevzdávač Jiřík Videnka - 2:2. Druhé zápasy odstartovala parádní přestřelka Schneider vs. Kabaja, no a kdo tyhle hochy zná tak ví, že vždycky je nač koukat. Ve vyrovnaném duelu měl třetí leg pod kontrolou Prcek, ovšem zaváhal na přípravě, což Jiřík nemilosrdně trestal. Duležitý bod potvrdil dalším hodně dobrým výkonem Tomáš "Gary Anderson Čad" Čadecký a zdálo se, že favorit půjde do trháku. Ovšem nebylo tomu tak! Kapitána Ripperů nahradil na postu týmové trojky Dan V., a bojovným výkonem otočil zápas s na dablech trápícím se Zbyškem. O vyrovnání se poté znovu postaral Jirka - 4:4.

  Párové hry byly provázány jasnou taktikou, myšleno ve smyslu nasazení dvojic tak, aby došlo k dělbě bodů. V 701 nebylo co řešit! To když ostrostřelci Kabaja/Čadecký hladce přehráli tradiční zvířecí páreček Koník/ Kuře, pro zahraniční čtenáře museli jistou prohru skousnout Konečný/Šulc. Kriket měl být v podání Prcka s Jirkou (vzhledem k faktu, že to Vláďovi ani Zbyškovi nešlo) jasnou záležitostí, ovšem chlapci "zkušeně" protaktizovali první leg. Na řadu přišla lepší komunikace, a úspěch se dostavil. Pohodlný obrat vypadal asi tak, že Prcek triploval jak smyslu zbavený, a Jiřík ho perfektně doplňoval, když prakticky neminul cílený segment - 5:5.

 Do druhé půle se vzhledem k přeplněné domácí střídačce nabízelo posadit nevýrazného Patrika. To ovšem kapitán neudělal, a tah to byl jak se později ukázalo správný. Třetí sérii otevřel moc pěkný souboj Prcka s Čadem, v němž byl domácí matador sice lepším hráčem, ale dopadl stejně jako o hodinu dříve s Jirkou. Predátoři se tak naposledy v zápase dostali do vedení. Následující dva duely byly klíčem k celkovému úspěchu, body za výhry 2:1 v nich doslova vyválčili Patrik s Danem V.. Zápas neporažených Jiříků byl především o zkušenostech, Predátor měl výrazně navrch - 7:7. Utkání gradovalo, a v těchto momentech se jako ryba ve vodě cítí Prcek, což odnesl trápící se Zbyšek. V souběžně hraném zápase si živou vodou politý Patrik užil svou chvíli slávy, když po asi tak třiceti předchozích minelách konečně trefil D10!. Šanci na bod pro hosty ještě oživil totální destrukcí Danka V. jediný v ten večer neporažený Jirka Kabaja, ovšem totéž se už nepodařilo Čadovi. Tomu totiž vzal soustředěnou a kvalitní hrou vítr z plachet  v součtu 3,5bodový Jirka Videnka, a premiérové vítězství farmářů Ripperu Ostrava v poměru 10:8 (23:23) bylo skutečností! 

Vyrovnaný zápas rozhodlo několik aspektů. Těmi hlavními jsou vynulování dvojice Černocký, Výtisk, a především větší vůle po vítězství domácí sedmičky statečných!

Statistika Ripper B: Jirka 3/4, Dan V. 2/3, Prcek 2/4, Patrik 2/4, Koník 0/1

Statistika Predators: Jirka 4/4, Tomáš 3/4, Zbyšek 0/4, Vláďa 0/4

701: Konečný / Šulc - Kabaja / Čadecký 0:2

Kriket: Schneider / Videnka - Černocký / Výtisk 2:1

 

KONÍK

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář