Jdi na obsah Jdi na menu
 


9.kolo 28.1.2016 Ripper B Ostrava - Ripper A Ostrava 5:13

29. 1. 2016

Sestava Ripper B: Konečný Petr, Pavlorek Patrik, Schneider Petr, Šrubař Radim, Videnka Jiří, Vítek Daniel

Sestava Ripper A: Dedek Dušan, Drobík Aleš, Makový Jiří, Mokrý Ladislav, Stříbný Tomáš

Úvodní derby roku bez překvapení, B-tým ale bojoval srdnatě

 Dlouho očekávané derby odstartoval pátým kolem Prcek, a po celé dvě hodinky se na Honzíkovi hrály moc pěkné šipky. Hnací motor béčka Ripperů svůj výborný výkon proměnil v bod, o vyrovnání se postaral Obr když přehrál Koníka, a důležité body na konto úřadujících republikových šampiónů připsali po velkých bitvách Dušan s Láďou. Poraženým Dankovi i Jiříkovi ovšem nelze nic vytknout, protože nechyběla kvalita ani bojovnost - 1:3. Ve druhé sérii si nejprve znovu zařádil strojově hrající Prcek, po Kuřeti to tentokrát odnesl Obr. V souběžně hraném utkání přineslo měření sil kapitánů tradiční výsledek, Dušan svou bilanci s Koníkem vylepšil asi tak na 367:1. Do tříbodového vedení poté poslal vedoucí tým soutěže Láďa, a na hodně přijatelných 3:5 korigoval bojovník Jirka.

 Do párových her už oba kapitáni zapojili také střídačku, a tato trojička(Pavlorek, Šrubař -Makový) se potkala hned ve čtyřhře, kde nechyběl ani Obr. O kvalitativním rozdílu obou párů asi netřeba polemizovat, takže se žádné překvapení nekonalo. Ozdobou celého zápasu byla následná dovednostní disciplína zvaná kriket, protože to co předvádělo kvarteto Prcek/Jiřík a za "hosty" Dušan/Láďa, byla jednoduše řečeno pastva pro oči. Taktickou bitvu plnou skvělých náhozů nakonec v hodině dvanácté urvali farmáři - 4:6.

 Nejzajímavější pasáží vydařeného derby byla půlhodinka, v níž favorit o svém povinném vítězství rozhodl! Zápasy třetí série totiž skončily poměrem 1:2, a ve všech případech to byly boje jak se patří. V tom prvním se doslova válcovalo: Dlouholetí spoluhráči Prcek s Dušanem hráli šipky té nejvyšší úrovně, a válcovali jeden druhého jako smyslu zbavení. Prckovi nepomohli ani dvě binga, Dušan byl řekněme šťastnější, ale především v klíčových momentech přesnější. Za Koníka nastoupil Radim a zahrál moc pěkně, ovšem nesrovnatelně zkušenějšímu Láďovi nakonec podlehl, a stejně tak dopadl i Danek v duelu s Kakáčem. V dalším moc pěkném zápase dvoubodové dílo dokonal Obr, když přehrál Jiříka - 4:10. V závěrečné fázi si vylepšili statistiky Prcek z řad domácích, za hosty bodovali Kakáč, Obr a finální skóre 5:13 (17:27) stanovil Dušan.

 Úvodní derby ostravských Ripperů v roce 2016 splnilo očekávání, po všech stránkách vydařenému zápasu chyběla snad už jen hromadná bitka. Gratulace vítězům!

Statistika Ripper B: Prcek 3/4, Jirka 1/4, Dan 0/4, Koník 0/2, Radim 0/2

Statistika Ripper A: Dušan 4/4, Jirka 2/2, Tom 3/4, Láďa 3/4, Aleš 0/2

701: Pavlorek / Šrubař - Makový / Stříbný 0:2

Kriket: Schneider / Videnka - Dedek / Mokrý 2:1

 

KONÍK

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář