Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vážení přátelé ANO...

Vážení přátelé ANO, tříleté snažení Ripperů přineslo své ovoce. Po dvou prohraných semifinále se napotřetí podařilo proniknout do finále a v severomoravském derby dosáhnout mety nejvyšší - RIPPER A se stal v sezoně 2014/2015 mistrem ČR v klasických šipkách.

Ale po pořádku: Nejprve proběhlo dolosování skupin. Do té naší k nám a Bejkům přibyli Žraloci z Cerhenic a DC Steel 3D. V prvním zápase (v základní sestavě Messi, Obr, Dančes a Kuřecí) s DC 3D jdeme rychle do vedení a do hry jsou vpuštěni zbývající rippeři (Láďa a kápo Dušan). Za stavu 8:2, kdy stačilo urvat jednu výhru, přišel herní výpadek a jediný kdo byl nakonec proti remíze, byl Kuřecí, který udolal Dášu Bulem v posledním možném okamžiku - 9:7. Náš duch v té době nebyl týmový, střídaní hráči, místo povzbuzování, trávili čas u baru a proto přišla důrazná a hlasitá domluva kapitána!

Kritika přinesla své ovoce ihned. Mírně nervózního Messiho nahrazuje v základu Dušan a odnesli to Žraloci. Krutý výsledek 9:0 (Dušan první čtvrté kolo) není třeba moc rozebírat. Všichni zabrali, zlepšili svou hru i dably a brzy bylo hotovo. Soupeři sice chyběl Jirka Moravec, ale historie se neptá. 

Před posledním zápasem ve skupině již bylo v podstatě rozhodnuto, že postupujeme z prvního místa. Do hry vpouštííme Láďu a nedáváme Bejkům šanci (9:4, Dušan druhé čtvrté kolo) a bez ztráty kytičky čekáme na soupeře ze skupiny A, kde si to o prvenství rozdali Amatéři s obhájci titulu Dřeváky. Amatéři vítězí a nechávají nám Dřeváky na první kolo play off.

Prvnímu kolu play off předcházelo vyhlášení oblastních vítězů. Pohár za umístění tak převzali i třetí v pořadí Silesiasteel Opava, kteří se hned ve své premierové účasti dokázali probojovat na MR. Hoši sice bojovali, ale na postup do play off nedosáhli. Rozhodovala vzájemná minitabulka tří týmů.

Play off: Jak už bylo uvedeno výše, ve čtvtfinále nastupujeme proti obhájcům titulu Dřevákům. Základní sestava - Obr, Dušan, Kuřecí a Dančes. Hra je vyrovnaná, nicméně mírná převaha je na naší straně. Dřevácí míchají sestavou a šlapou nám na paty a dostávají se na dohled. Koloděj však předvádí dablovou fantazii, když proti soupeřově připraveném dablu zavírá postupně 158 a 138. Odpor odrážíme a po výsledku 9:6 jdeme dál ve vítězném tažení. Mezitím Amatéři hladce přehrávají Žraloky (9:2) a taky postupují.

Semifinále: Dalším naším soupeřem jsou severočeští mistři Hrnkaři, kteří v minulé sezoně hráli pod názvem Pohádkáři a tak v podstatě nadchází odveta za loňské semi. Nastupujeme opět v základní sestavě -  Kuřecí, Dančes, Obr, Dušan. Messi udržuje zahřívací teplotu a Láďa se ujímá role excelentního počtáře. Hrnkaři vstupují do zápasu excelentně, když v prvních dvou zápasech poráží Kuřecího i Dančese, Dušan s Obrem však srovnávají. Remíza se drží až do stavu 5:5, ale pak odskakujeme na 8:6. Do posledních singlů (Dušan a Obr) si jdeme pro rozhodnutí. V obou zápasech je stav 1:1. V tom Dušanově zápasu zahajuje soupeř a chystá si 60. Dušan však vytváři tlak a chystá 40. Pak přichází možná rozhodující okamžik semifinále. Soupeř přichází k terči, trefuje single dvacet a k překvapení všech hází druhou i třetí šipku na D10. Tu třetí sice D10 trefuje a podává ruku, ale bohužel zbývá stále 20 do konce. Dušan tohoto zaváhání využívá, první šipka trefuje D20 a jdeme do finále!!!

Amatéři se opět nezapotili a DC Budějice přehrávají jasně 9:4.

Finále: Finále je tentokrát moravskoslezské. Ripper mění základní sestavu, když trápícího se na dablech Kuřecího nahrazuje Messi. Amatéři v duchu doufají, že po dvou remízách v lize se jim podaří Ripery udolat. Opak je však pravdou. Rippeři předvádějí svou kvalitu (např. Dančes 11. šipka) a rychle kráčejí k titulu - 9:2.

Mistrem České republiky v klasických šipkách družstev pro sezonu 2014/2015 se stává....

RIPPER OSTRAVA !!!

Jako kapitán bych chtěl za celou sezónu poděkovat nejen všem hráčům, kteří se MR zůčastnili, ale i Rendovi, který se z osobních důvodů účastnit nemohl. A dále těm co nám fandili po celou sezonu i těm co fandili v Buldogu - díky.

mr_03.jpg

Teď nás čeká steelový odpočinek a po prázninách nelehký úkol - obhajoba!! 

Přesné výsledky MR naleznete zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

GRATULACE!

(Koník, 31. 5. 2015 20:59)

Skvěle chlapci!!! Všichni víte sami nejlíp, jakou že jste udělali radost Vašemu čtyřnohému příteli:). Byli to včera těžké chvíle, čekat na každý vítězný telefonát, protože úkol zněl jasně: neopovažovat se hlásit prohru:). Šest hovorů rovná se titul:). Gratuluji, moc, moc a úplně nejvíc:).

Velká gratulace!

(Pepe, 31. 5. 2015 20:49)