Jdi na obsah Jdi na menu
 


Regionál Ostrava - 21.9.2013

26. 9. 2013

Regionální turnaj na Honzíkovi bývá i přes stísněný prostor velice slušně obsazován, ani tento nevybočil ze standartu. Tentokrát se sešel ideální počet 16 klasiků, mezi nimiž bylo několik vynikajících borců. Hrálo se ve 4 skupinách tradičně na 3VL, z každé pak postupovali 2 nejlepší do KO pavouka.

SKUPINA A Vedoucím skupiny a zároveň nasazenou turnajovou jedničkou byl Marek Polach, který zničil všechny své soupeře hladce 3:0!. Druhou postupovou pozici ubojoval poměrem 3:2 obhájce Kansaského prvenství Bartosz Obracaj, když přehrál nakonec třetího Romana Chalupu. Se ziskem jediného legu obsadil 4. místo Erich Gincel.

Výsledky: Polach-Chalupa 3:0, Gincel-Obracaj 0:3, Polach-Obracaj 3:0, Gincel-Chalupa 1:3, Polach-Gincel 3:0, Obracaj-Chalupa 3:2

SKUPINA B - Kvalita trojice Petr Hynčica, Radim Pavlík a Štefan Čujdík  je nesporná, proto bylo béčko jednoznačně skupinou smrti. Čtvrtým do party byl steelový premiant Jiří Balík a přesto, že měl příležitost posbírat řadu zkušeností, bylo mi ho trochu líto, místy byl zcela za diváka. Turnajová dvojka Peťa Hynčica, a myslím že nebudu sám, který by ho označil za PLAYER OF TOURNAMENT, hrál jednoduše skvěle, a skupinu se třemi vítězstvími naprosto zaslouženě vyhrál. Postup vybojoval také Radim, když přehrál Štefana 3:1. Tomu se v Ostravě nevim proč, ale opakovaně nedaří postupovat. 4.místo zbylo pro Jirku.

Výsledky: Hynčica-Pavlík 3:0, Čujdík-Balík 3:0, Hynčica-Balík 3:1, Čujdík-Pavlík 1:3, Hynčica-Čujdík 3:2, Balík-Pavlík 1:3

SKUPINA C - Jak nasazený Libor Milerski, tak i druhý ze spolufavoritů skupiny Jan Maliczak, si postupy pohlídali s přehledem. Vzájemný, velice dramatický souboj (3:2- Libor obracel z 0:2) určil kdo bude mít pro čtvrtfinále přijatelnějšího soupeře. Třetí pozici uhrál Aleš Votoček, když ve vyrovnaném zápase na bodovce, vyučoval Daniela Šulce v zavírání.

Výsledky: Milerski-Maliczak 3:2, Šulc-Votoček 0:3, Milerski-Votoček 3:0, Šulc-Maliczak 1:3, Milerski-Šulc 3:0, Votoček-Maliczak 1:3

SKUPINA D - Stejně jako ve všech předchozích případech nasazený, i  Marcin Sosna skupinu ovládl, když přehrál všechny soupeře. V nejvyrovnnější skupině co do postupu rozhodovala minitabulka. Z trojice Jaroslav Ščotka(4:3), Petr Mika(4:4), Petr Konečný(3:4) slavil postup prvně jmenovaný. Objektivně myslím, že za předvedenou hru i zaslouženě.

Výsledky: Sosna-Mika 3:2, Ščotka-Konečný 3:0, Sosna-Konečný 3:1, Ščotka-Mika 1:3, Sosna-Ščotka 3:0, Konečný-Mika 3:1 

ČTVRTFINÁLE 4VL: Polach-Pavlík 4:3 - tento duel byl očekávanou ozdobou turnaje, jeho úvodní 3 legy mě ale docela zklamali. Důvodem byl hodně vlažný rozjezd favorizovaného Mariho, který se na jeho poměry dlouho hledal. Radim zápas kontroloval, a když už to vypadalo, že soupeři vystaví v turnaji stopku, zcela odpadl na zavíračce. Toho zkušený Marek využil, a zápas ve kterém se neustále zlepšoval, otočil. Hynčica-Obracaj 4:2 - musim přiznat, že když jsem viděl Petra hrát(částečně) ve skupině, moc šancí jsem Bartkovi, kterému vždycky fandím, nedával. Bartosz sice dokázal vzdorovat, soupeř si však zápas velice zkušeně pohlídal, hrál prostě skvěle. Milerski-Ščotka 4:0 - Jarda nasadil poprvé v životě kovové hroty, proto jeho účinkování v turnaji musim vyzdvihnout, na ostříleného a v pohodně hrajícího Libora však absolutně nestačil, jednoznačný zápas! Sosna-Maliczak 4:1 - polskou ''bitvu'' ovládl ten zkušenější, Marcin odehrál jak skupinu, tak čtvrfinále, řekněme profesorsky, prostě když potřeboval, tak zabral. Čtvrtfinálové duely tak zvládla kompletní nasazená čtveřice.

SEMIFINÁLE 4VL: Polach-Sosna 4:2 - Marimu se na Honzíkovi tradičně daří a jeho výkony postupně rostou, tento zápas toho byl jasným důkazem. Marcin hrál jako povětšinou moc hezky, překvapení se ale nekonalo, zvítězila zkušenost. Hynčica-Milerski 4:0 - marně jsem očekával, že Libor, který je specialistou na to pořádně potrápit favorita, bude schopen i proti Peťovi ze sebe vydat maximum. Ten ale v turnaji do té doby dominoval, a soupeři v boji o finále nepovolil ani leg.

FINÁLE 5VL: Polach-Hynčica 5:2 - jako vždy na domácím turnaji jsem měl i tentokrát tu čest, držet v ruce fix. Oba nejvýše nasazení, oba podávali během turnaje nejlepší výkony, finále tak mělo spravedlivé obsazení. Marek šel od začátku vynikající bodovkou a velmi rychlým zavíráním jednoznačně za svým cílem. Vedení 2:0, pak 3:1, všechno 5 a 6 kola. Za tohoto stavu Petr zkratoval, zahodil šipku a v hlavě už nebyl schopen se zápasem nic udělat, Mari nekompromisní, 4:1. Po snížení stavu, kdy měl Marek slabší chvilku, přišel ostrý výkop 140 a v 5.kole Mari zápas ukončil.

STATISTIKY: 180  Petr Hynčica 6x (lahvinka), Marek Polach 3x, Libor Milerski 2x, Jan Maliczak, Jaroslav Ščotka, Štefan Čujdík 1x  Zavření 100+  Petr Hynčica 120, 124 (lahvinka), Jaroslav Ščotka 106, 121, Petr Konečný 105

CELKOVÉ POŘADÍ: 1. Marek Polach 2. Petr Hynčica 3. Libor Milerski, Marcin Sosna 5.-8. Bartosz Obracaj, Radim Pavlík, Jan Maliczak, Jaroslav Ščotka 9.-12. Štefan Čujdík, Aleš Votoček, Roman Chalupa, Petr Mika 13.-16. Petr Konečný, Erich Gincel, Daniel Šulc, Jiří Balík

Všem díky za účast a předvedenou hru, KONÍK

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář