Jdi na obsah Jdi na menu
 


Regionál Ostrava - 30.11.2013

3. 12. 2013

V sobotu se na Honzíkovi sešla rekordní účast 18ti příznivců klasiky, s tím že se jako tradičně především Ostraváci pohybovali zcela jinde. Nechyběla však kvalita, a tak mohl turnaj odstartovat ve dvou čtyř, a dvou pětičlených skupinách. Hrálo se tradičně na 3VL, do KO pavouka postupovali vždy 2 nejlepší.

SKUPINA A - Hlavním favoritem skupiny i celého turnaje byl 1. nasazený Marek Polach. Svou roli ztvrdil čtyřmi vítězstvími, když jeho kvality prověřil pouze Standa. O druhém postupujícím se rozhodovalo v přímém souboji Piotra Waliczeka se Stanislavem Surmou. Napínavý duel pro sebe získal poměrem 3:2 polský orel, Staník tak zůstal před branami play-off. Čtvrté místo obsadil Pavel Wandzel a posledním byl třetí z Poláků Krzystof Pawlusiak.

Výsledky: Polach-Pawlusiak 3:0, Wandzel-Surma 1:3, Waliczek-Pawlusiak 3:0, Polach-Surma 3:2, Wandzel-Waliczek 1:3, Surma-Pawlusiak 3:1, Polach-Waliczek 3:1, Wandzel-Pawlusiak 3:1, Waliczek-Surma 3:2, Polach-Wadzel 3:0

SKUPINA B - Oba jasní favorité béčka neměli s postupem žádný problém. Turnajová dvojka Petr Hynčica sehrál s Dušanem Dedkem oboustranně krásný zápas v samotném závěru skupiny, vítězství 3:2 prvně jmenovaného o pořadí rozhodlo. Třetí místo uhrál Dariusz Wandzel na vzájemný zápas s Pavlem Mikušem. Pocit vítězství neokusil pátý Jiří Mík.

Výsledky: Hynčica-Wandzel 3:0, Dedek-Mikuš 3:1, Mík-Wandzel 0:3, Hynčica-Mikuš 3:0, Dedek-Mík 3:1, Mikuš-Wandzel 1:3, Hynčica-Mík 3:0, Dedek-Wandzel 3:0, Mík-Mikuš 1:3, Hynčica-Dedek 3:2

SKUPINA C - V céčku se sešla hodně vyrovnaná čtveřice, a proto i o postupové pozice se sváděly těžké boje. Prvenství si po dvou nejtěsnějších vítězstvích zajistil Jiří Lacina, do čtvrtfinále proplul na úkor turnajové trojky Marcina Sosny také Ladislav Mokrý. Poslední místo tak zbylo pro Mariána Magulu, který sice bojoval srdnatě, ale kvalita soupeřů byla nad jeho síly.

Výsledky: Sosna-Mokrý 1:3, Lacina-Magula 3:2, Sosna-Magula 3:0, Lacina-Mokrý 3:0, Sosna-Lacina 2:3, Magula-Mokrý 1:3

SKUPINA D - Prvenství ve skupině si vybojoval cizinec v Polském kotli Petr Konečný díky nejtěsnější výhře s turnajovou čtyřkou Janem Maliczakem. Třetí pozici obsadil Piotr Mieszczak, a po dvou smolných porážkách skončil čtvrtý Mateusz Szmidt.

Výsledky: Maliczak-Mieszczak 3:2, Konečný-Szmidt 3:0, Maliczak-Szmidt 3:2, Konečný-Mieszczak 3:1, Maliczak-Konečný 2:3, Szmidt-Mieszczak 2:3

ČTVRTFINÁLE 4VL: Polach-Mokrý 4:1 - Láďa umí zahrát výborné zápasy, o tom není sporu. Když je ale protivníkem Marek, speciálně na Honzíkovi, čeká každého přetěžká práce. Kvalitní hrou a obrovskými zkušenostmi si Mari zaslouženě vybojoval semifinále. Hynčica-Maliczak 4:1 - favorizovaný Peťa šel od začátku jasně za vítězstvím. Vysoké náhozy podpořené jistým zavíráním udělali ze zápasu jasnou záležitost. Konečný-Dedek 0:4 - Dušan byl jasným favoritem, ovšem Koníkova katastrofální hra byla fiaskem čtvrtfinálových bojů. Jinak řečeno Dušanův bezstarostný postup. Lacina-Waliczek 4:2 - Jiřík byl velmi dobře rozehraný z těžké skupiny, což bylo v nejvyrovnanějším čtvrtfinále rozhodujícím faktorem. Zasloužený postup. Do semifinálových bojů tak postoupili oba hlavní favorité a jejich velmi kvalitní vyzyvatelé.

SEMIFINÁLE 4VL: Polach-Dedek 4:3 - výborná hra obou aktérů na straně jedné, nesportovní chování zapisovatele na straně druhé, za které se moc omlouvám. Zápas byl neuvěřitelně vyrovnaný, a jestli mohl mírně favorizovaného Mariho někdo porazit, byl to právě Dušan v tomto zápase. Kluci dávali triplu dvacet co proto po celý zápas, v rozhodujícím legu tahal Marek za kratší konec, nakonec se ale probojoval do finále i tentokrát. Hynčica-Lacina 4:1 - druhé semifinále bylo daleko jednoznačnější záležitostí toho daleko zkušenějšího, Peťa soupeři nedal šanci a finálová dvojice se tak vybarvila do zářijové podoby.

FINÁLE 5VL: Polach-Hynčica 5:4 - úvodem je třeba konstatovat, že se hrály naprosto excelentní šipky! Oba finalisté spolu sehráli celou řadu krásných duelů, tuhle bitvu budou ale zcela určitě řadit k těm nej. Přehlídka především pátých a šestých kol, 2x 180 na každé straně, spousta sto a více bodových náhozů a drama až do konce, prostě vše co k tomuto sportu patří. Parádní prácička, klobouk dolů. Markovi gratulace k dovršení čistého hatricku na Honzíkovi!

STATISTIKY: 180 Petr Hynčica 5x, Marek Polach, 3x Ladislav Mokrý 2x, Dušan Dedek 1x Zavření 100+ Ladislav Mokrý 141, Stanislav Surma 132, Petr Hynčica 126, Marek Polach 108

CELKOVÉ POŘADÍ: 1. Marek Polach 2. Petr Hynčica 3. Dušan Dedek, Jiří Lacina 5. Petr Konečný, Piotr Waliczek, Ladislav Mokrý, Jan Maliczak 9. Stanislav Surma, Dariusz Wandzel, Marcin Sosna, Piotr Mieszczak 13. Pawel Wandzel, Pavel Mikuš, Mateusz Smidt, Marián Magula 17. Jiří Mík, Krzystof Pawlusiak

Všem díky za účast a předvedenou hru, KONÍK

Regionál Havířov: 7.12.2013

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář